Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

 

 

Vítejte na stránkách výmarského ohaře dlouhosrstého
Deana z Šafranice

 

Narodil jsem se 29. října 2009 v chovatelské stanici Z Šafranice paní chovatelky Blanky Hájkové v Letohradě. Mám 4 sourozence. Moji majitelé dostali možnost vybrat mé jméno začínající písmenem D, tak se jmenuji  Deano. Chovatelé mně říkali pracovním jménem ,,Tlustý Matěj". Svoji rodnou smečku jsem opouštěl jako první a vánoce už slavil ve svém novém domově v Bezděkově u Pardubic. Je to dům se zahradou na okraji vsi,           kde mohu běhat a hned za plotem začíná myslivecký revír mého pána. Celá lidská smečka rodiny majitelů se mi hned začala věnovat a nejmladší členové se mnou zpočátku spali v  novém pelíšku, ze kterého jsme  sledovali televizi. Hraním celé lidské smečky se mnou jsem se postupně učil základům psího, společenského a mysliveckého chování. Zúčastnil jsem se 2x výcvikového táboru v Brodu nad Dyjí, pořádaného klubem chovatelů výmarských ohařů. Tam  se taky setkal se svými rodiči a některými sourozenci. Velmi se tam mně i mým majitelům líbilo. První rok na táboře jsem začínal na hřišti učením aportů a moc mně to nešlo. Můj pan majitel z toho byl docela nešťastný, ale paní majitelka se mnou pak celou zimu doma aporty trénovala. Pokaždé, když šla přiložit do kamen, až se mně to začalo líbit a začal jsem nosit aporty radostně. Příští rok na táboře při rozdělování do skupin jsem aport pernaté přinesl a vzorně předal, byl jsem zařazen do skupiny na přípravu k podzimním zkouškám. Celý týden jsme tam cvičili a na závěr tábora jsem i cvičné podzimní zkoušky složil.

Se svými rodiči a paní chovatelkou se občas vídávám, protože můj pan majitel neměl s loveckým výcvikem zkušenosti, tak mu paní chovatelka s přípravou    na zkoušky pomáhala a nyní radí jak postupovat dál, když si sám neví rady.      Za to je paní chovatelce vděčný.

Oficiální Podzimní zkoušky už mám hotové, tak se vždy těším s pánem na hony nebo na procházku revírem, kde vždy objevím a vystavím nějakého bažanta nebo zajíce, což mě velmi baví.

 

Vítejte na stránkách výmarského ohaře dlouhosrstého
Deana z Šafranice

 

 

 

TOPlist